MO SRZ Spišská Belá

Petrov zdar !

Baltik

 

Naša cesta sa začala v stredu okolo polnoci v Košiciach. Naši priatelia Tóno a Ander prišli pre nás do Spišskej Belej okolo pol druhej. A tak začala naša veselá cesta za zážitkami a úlovkami k Baltickému moru do Leby. Do Gdaňska sme prišli okolo jednej hodiny popoludní. Tam sme sa zastavili v prístave, najedli sme sa a pokračovali sme do Leby. Keď sme dorazili do nášho cieľa, penziónu "U Hoblaka", až vtedy sme sa uvolnili. Privítal nás majiteľ penziónu Pavel a hneď sme sa aj ubytovali. Na more sme mali vyraziť až na druhý deň, v piatok. Vrátili sme sa domov v nedeľu okolo jednej hodiny poobede.

Ubytovanie nám vybavoval Tóno, ktorý tam bol pred rokom na dovolenke. Rybolov a ostatné veci vybavil majiteľ penziónu Pavel. Na priloženej vizitke nájdete adresu a kontakty na Pavla, ktorý vie dobre po slovensky.

Zhruba jedného stál pobyt s ubytovaním, stravou, rybolovom a cestou 300,-€.

Priniesli sme si domov tresky, ktoré sme nachytali.

Bol to zvláštny ale krásny zážitok, vrelo ho odporúčame ostatným rybárom. Problémy budú mať tí, ktorí neznášajú plavbu loďou na večne rozbúrenom Baltickom mori. Niektorí tieto problémy objavia až na lodi. Chytali sme vo vzdialenosti cca 60 km od pobrežia, dookola samé more.

Náčinie odporúčame vlastné, nakoľko za všetko, t.j. zapožičanie sa platí.

Na priložených videách a fotografiach si môžete pozrieť našu malú výpravu.

 

Zaplatenie členského príspevku

Upozorňujeme členov, že každý člen je povinný zaplatiť členský príspevok do 31.3.2023.

Dobrovoľný príspevok na zarybnenie

Dobrovoľný príspevk na zarybnenie nám darovali : Marián Stolár - 50 eur. Štefan Britaňák - 65 eur Stanislav Bekeš - 150 eur. Vladimír Bekeš - 100 eur. Štefan Zoričák - 100 eur. Marek Dobrý - 100 eur. Maroš Kreps - 160 eur. Vladimír Fudaly - 50 eur. Ľuboš Mahdal - 30 eur.
Dobrovoľné príspevky môžete ohlásiť na tel. čísle 0950 714 600. Našim cieľom je vrátiť život do rieky Poprad a Biela pomôžte dobrovoľným príspevkom navrátiť život pôvodným druhom ryb. Petrov zdar !